XXV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.09.2020 XXV – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

w środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika;

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu i w ubiegłą niedzielę uczestniczyli w parafialnym dziękczynieniu za zbiory i nabożeństwie fatimskim. Kandydatów do bierzmowania, którzy byli nieobecni na rozpoczęciu roku formacyjnego w piątek prosimy o zgłoszenie się do ks. Roberta.

– Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty kościołów. Dziś po Mszy świętej wieczornej w salce w kościele spotkanie dla sołtysów wszystkich wiosek należących do parafii lub ich reprezentantów.

– Spotkanie dla rodziców dzieci klas III w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii świętej w czwartek o godz. 18.30 w kościele.

– W piątek spotkania: dla lektorów o godz. 17.00, a dla Grupy Apostolskiej o godz. 19.30.

– W najbliższą sobotę o godz. 18.00 odprawimy Mszę świętą w intencji śp. Ks. Kanonika Marcina Kuligi w 3 r. śm. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji byłego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Przyjmujemy już intencje mszalne na pierwszą połowę przyszłego roku. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Osoby, które mają życzenie przyjmować Komunię świętą „na rękę” proszone są o podchodzenie w pierwszej kolejności do kapłana, który celebruje daną Eucharystię.

– Firma Telesfor zaprasza na dwudniowy wyjazd do Sanktuarium Matki Boskiej w Licheniu w dniach 26-27 września br. Koszt 250 zł.