XXV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.09.2023 XXV – Niedziela Zwykła

Dzisiejsza niedziela – zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa jest Dniem Modlitwy za Młodzież, a w parafiach Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. W naszej parafii ofiary te można jeszcze dzisiaj złożyć do skarbonek znajdujących się przy wejściach do kościołów. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45 w starym kościele.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

w czwartek – wspomnienieśw. Wacława, męczennika;

w piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

– We wtorek przypada 6 rocznica śmierci byłego Proboszcza naszej parafii ks. Marcina Kuligi. Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– Od przyszłej niedzieli (1 października) Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00 w nowym kościele. Zapraszamy za tydzień na tradycyjną procesję różańcową wokół nowego kościoła o godz. 16.00. Po niej Msza święta o godz. 17.00.

– Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII Szkół Podstawowych zapraszamy w najbliższy piątek 29.09 br. na Mszę świętą o godz. 18.00 rozpoczynającą rok formacyjny. Po Mszy spotkanie dla Rodziców w kościele.

– Dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy wraz z Rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00, podczas której zostaną poświęcone i rozdane różańce. Informujemy, iż Uroczystość I Komunii Świętej zaplanowana jest na 5 maja 2024 r. na godz. 11.00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych polecamy październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisławę Pacek, Stanisławę Sionko, Marię Szydłowską, Grzegorza Kaję i Marię Pawlik – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…