XXV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.09.2021

XXV Niedziela Zwykła

– Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej wraz z nową Rada Parafialną zawierzymy działalność tej Rady i całą parafię opiece MB Fatimskiej i św. Bartłomieja.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy;

we wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

w czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika;

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegły poniedziałek w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Wieruszyc dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Na kolejne nabożeństwo prosimy o to mieszkańców Woli Wieruszyckiej.

– Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII Szkół Podstawowych zapraszamy w najbliższy piątek 24.09 br. na Mszę świętą o godz. 18.00 rozpoczynającą rok formacyjny. Po Mszy spotkanie dla Rodziców w kościele.

– Pan Organista zaprasza osoby, chciałyby śpiewać w naszym parafialnym chórze na próbę w piątek po Mszy świętej wieczornej w salce w kościele.

– W przyszłą niedzielę (26.09) będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam Osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przywiezie on do nas przejmującą wystawę o bł. ks. Jerzym. Po każdej Mszy św. przy wyjściu będzie można też nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań bł. ks. Jerzego.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…