XXIX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.10.2022

XXIX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przy tej okazji młodzież tradycyjnie zbiera ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uczniów i studentów z rodzin niezamożnych..

 Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty;

w czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa. Jest to również patron naszej Szkoły Podstawowej. Msza święta w intencji Dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły będzie odprawiona w piątek o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;

w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Województwa Małopolskiego;

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w ubiegły czwartek w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Grabia dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Dziękujemy również naszemu parafialnemu chórowi pod dyrekcją p. Piotra za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. A wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w chórze zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 18.00 w salce w kościele.

– Zbliża się już uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych pamiętajmy o segregowaniu śmieci i poprzycinaniu krzewów. Przypominamy, że na własną rękę nie wolno rezerwować sobie miejsc na groby. Regulamin cmentarza zatwierdzony przez Radę Parafialną zamieszczony jest na stronie internetowej parafii.

– Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii. Przypominamy, że ofiary na utrzymanie cmentarza i sprzątanie kościołów można składać na tacę w podpisanej kopercie, przelewać na konto parafialne lub wpłacać u swojego sołtysa. Przez wiele lat nasze kościoły sprzątały Panie Krystyna i Józefa, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy za tę nielekką pracę, obecnie od kwietnia br. podjęły się tego zadania Panie Małgorzata i Krystyna. Oczywiście jeżeli ktoś chciałby pomóc w sprzątaniu, każda pomoc jest mile widziana.

– Można już zamawiać w zakrystii i w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Bardzo prosimy, aby czytelnie zapisywać zmarłych na kartkach z wyraźnym zaznaczeniem, o jakie wypominki chodzi.

– Wielu Parafian zgłasza potrzebę zamontowania poręczy na schodach prowadzących na chór i do salek nad zakrystią. Bardzo prosimy o kontakt osoby, które mogłyby podjąć się wykonania tych poręczy.

– W związku z kolejnym etapem modernizacji drogi gminnej Grabie – Sicie – Wola Grabska w dniach 18-21 października 2022 r. w godz. 7 – 17 nastąpi zamknięcie odcinka przedmiotowej drogi dla ruchu kołowego.

Więcej informacji na stronie Gminy Łapanów.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Witolda Wroneckiego i Władysława Łosiowskiego – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…