XXIV – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.09.2020                                              XXIV – Niedziela Zwykła

Dzisiaj uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 11.00. Natomiast Msza święta i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Na Fatimę szczególnie zapraszamy dzieci z klas piątych wraz z rodzicami na świętowanie Rocznicy I Komunii świętej. Dziś także rozpoczyna się X Tydzień Wychowania.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej;

w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski;

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty kościołów. W tym tygodniu odbyło się oficjalne przekazanie parafii. Na przyszłą niedzielę zapraszam więc najpierw na spotkanie po Mszy świętej wieczornej w salce w kościele sołtysów wszystkich wiosek należących do parafii lub ich reprezentantów.

– Kandydatów do bierzmowania z klas VII SP, VIII SP i I szkół średnich zapraszamy w piątek 18.09 br. o godz. 18.00 na Mszę świętą rozpoczynającą rok formacyjny. Po Mszy spotkanie dla Rodziców w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Przyjmujemy już intencje mszalne na pierwszą połowę przyszłego roku. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Wciąż przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Lucynę Woźniak – Dobry Jezu a nasz Panie …