XXIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.09.2023

XXIV Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;

w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy;

w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

w sobotę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika;

– Kolejna niedziela – zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa będzie Dniem Modlitwy za Młodzież, a w parafiach Archidiecezji Krakowskiej prowadzona będzie zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. W naszej parafii ofiary te można składać do skarbonek znajdujących się przy wejściach do kościołów od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegłą środę w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Lubomierza dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Na kolejne nabożeństwo prosimy o to mieszkańców Łapanowa.

– Rodziców dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy świętej wieczornej w kościele.

– Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45 w starym kościele.

– Polska Fundacja Ratownictwa składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas kwesty przy kościele. Na działalność Fundacji zebrano 7514 zł 50 gr. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Józefę Żak – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…