XXIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.09.2021

XXIV Niedziela Zwykła

– Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Wychowania. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Warszawie beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Wieruszyc;

we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

w środę – wspomnienie NMP Bolesnej;

w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;

W ubiegłą niedzielę na prośbę Caritas Polska przeprowadzona została zbiórka do skarbonki na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. Złożono 684 zł. Bóg zapłać za ofiary.

– Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Ks. Sławomir zaprasza kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.

– Tuż przed wakacjami została wybrana nowa Rada Parafialna. Zapraszam wszystkich nowo wybranych członków Rady na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej do kościoła. Na tym spotkaniu zawierzymy Radę Parafialną i całą parafię opiece MB Fatimskiej i św. Bartłomieja.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…