XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.09.2023

XXIII Niedziela Zwykła

– Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie pomagali uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej, a obecnie zajmują się pomocą humanitarną oraz prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w kraju oraz dla Polonii poza granicami. Podczas każdej Mszy Świętej powiedzą krótkie świadectwo, a po jej zakończeniu będą zbierać ofiary do puszek na dalszą działalność fundacji, m.in. na zakup sprzętu szkoleniowego i ratującego życie – prosimy o wsparcie dla ratowników. W godzinach od 9.00 do 17.00 będzie też można przećwiczyć z ratownikami czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, w tym obsługę urządzenia AED (Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator).

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Lubomierza;

w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;

w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

w przyszłą niedzielę – 31. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…