XXII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.08.2020

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę w intencji parafii. Szczególne podziękowanie wyrażamy naszym Strażakom, którzy przybyli wraz z pocztami sztandarowymi, a także służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu i scholi „Perełki Niepokalanej”.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O błog. Boże dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tym nowym roku szkolnym modlić się będziemy jutro na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00

– Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory zostanie odprawiona w niedzielę 13 września br. o godz. 11.00.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty kościołów. Otrzymaliśmy z firmy ubezpieczeniowej wstępny kosztorys odszkodowania popowodziowego, który teraz jest analizowany przez rzeczoznawcę z ramienia Kurii krakowskiej. Niemniej jednak rozpoczęliśmy już częściowy  remont wikarówki, a także przygotowujemy się do remontu i modernizacji centralnego ogrzewania w nowym kościele.

– W minionym tygodniu otrzymaliśmy z Wydziału Ochrony Zabytków pozwolenie na przeprowadzenie koniecznych po powodzi prac remontowych w zabytkowym kościele. Teraz staramy się o stosowne dotacje na te prace, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie tego sfinansować.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci polecamy wrześniowy numer Małego Gościa z ciekawymi naklejkami na zeszyty przedmiotowe.

– Wciąż przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele oraz o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa.