XXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.09.2023

XXII Niedziela Zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Z kalendarza liturgicznego:

w piątek – święto Narodzenia NMP;

– Od 1 września Msze święte odprawiamy:

  • W dni powszednie o godz. 6.30; 7.00 i 18.00.
  • W niedziele o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

Przypominamy, że Msze święte poranne w tygodniu oraz wieczorne w niedziele odprawiamy w starym kościele.

– Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta o błog. Boże dla uczniów, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy społeczności Szkół Podstawowych z Łapanowa i Grabia, a także Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego z Łapanowa. Dzieci z klas pierwszych przynoszą do poświęcenia plecaki z zeszytami i przyborami szkolnymi.

– W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej gościć będą ratownicy z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie pomagali uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej, a obecnie zajmują się pomocą humanitarną oraz prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w kraju oraz dla Polonii poza granicami. Podczas każdej Mszy Świętej powiedzą krótkie świadectwo, a po jej zakończeniu będą zbierać ofiary do puszek na dalszą działalność fundacji, m.in. na zakup sprzętu szkoleniowego i ratującego życie – prosimy o wsparcie dla ratowników. W godzinach od 9.00 do 17.00 będzie też można przećwiczyć z ratownikami czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, w tym obsługę urządzenia AED (Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator).

– Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– W związku ze szkodami po ostatniej nawałnicy proszę członków Rady Parafialnej o pilne spotkanie dziś po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45 w starym kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…