XXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.08.2022

XXII Niedziela Zwykła

Dzisiaj świętujemy dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna za plony i poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców Łapanowa wieńca dożynkowego. Od godz. 15.00 Gminne dożynki na łapanowskim rynku, na które zapraszają Stowarzyszenie „Przyjazna Wolica” i Sołectwo Łapanów. Szczegółowy program na plakatach.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

Tydzień temu przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę w intencji parafii. Szczególne podziękowanie wyrażamy naszym Strażakom, którzy przybyli wraz z pocztami sztandarowymi, a także służbie liturgicznej ołtarza, chórowi parafialnemu, scholi, osobom niosącym feretrony i insygnia, dzieciom w strojach komunijnych i sypiącym kwiaty na procesji.

– W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta o błog. Boże dla uczniów, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy społeczności Szkół Podstawowych z Łapanowa i Grabia, a także Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego z Łapanowa. Dzieci z klas pierwszych przynoszą do poświęcenia plecaki z zeszytami i przyborami szkolnymi.

– Od czwartku powraca normalny porządek Mszy świętych, czyli:

  • W dni powszednie o godz. 6.30; 7.00 i 18.00.
  • W niedziele o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

Przypominamy, że Msze święte poranne w tygodniu oraz wieczorne w soboty i niedziele odprawiamy ponownie w starym kościele.

– Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Intencje można zamawiać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Władysława Miśkowicza i Krystynę Sroka – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…