XXI Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Ap.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.08.2021

XXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Ap.

– Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Słowo Boże głosi ks. Michał Iwan, prefekt i prokurator WSD w Krakowie, którego serdecznie wśród nas witamy. Natomiast Sumę odpustową o godz. 11.00 i procesję eucharystyczną poprowadzi ks. Wikariusz Robert Anusiewicz. Chcemy podczas tej Mszy świętej modlić się za całą naszą łapanowską parafię, a szczególnie za ks. Roberta, by w ten sposób okazać wdzięczność za jego 9-letnią posługę w naszej wspólnocie.

– Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – liturgiczne święto naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła;

w czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej;

w piątek – wspomnienie św. Moniki;

w sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

w przyszłą niedzielę dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. O godz. 10.45 poświęcenie odnowionego krzyża i uroczysty korowód z dożynkowym wieńcem do naszego kościoła, gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna za plony i poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców Kobylca wieńca dożynkowego. Od godz. 15.00 Gminne dożynki na łapanowskim rynku. Szczegółowy program na plakatach. Jednocześnie w budynku Urzędu Gminy od godz. 15.00 do 20.00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, do czego zachęcamy.

– W czasie Mszy świętej dożynkowej, ponieważ z różnych względów nie było wcześniej ku temu okazji, chcemy również podziękować P. Organiście Janowi Śliwie za jego wieloletnią posługę w naszej parafii i życzyć na emeryturze dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Annę Juszczyk i Teresę Woźniak – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli odpustowej i dobrego tygodnia…