XXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.08.2022

XXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Ap.

– Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Kan. Robert Jończyk, Dziekan naszego Dekanatu. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, osoby do niesienia feretronów i insygni.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej;

w środę – liturgiczne święto naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła;

w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej;

w sobotę – wspomnienie św. Moniki;

w przyszłą niedzielę dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. O godz. 11.00 uroczysta Msza święta dziękczynna za plony i poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców Łapanowa wieńca dożynkowego. Od godz. 15.00 Gminne dożynki na łapanowskim rynku, na które zapraszają Stowarzyszenie „Przyjazna Wolica” i Sołectwo Łapanów. Szczegółowy program na plakatach.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii. Od środy Msze święte poranne w tygodniu oraz wieczorne w soboty i niedziele będziemy ponownie odprawiać w starym kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Władysława Kaję i Genowefę Bogacz – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli odpustowej i dobrego tygodnia…