XX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.08.2020
XX– Niedziela Zwykła

– Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża;

w sobotę – wspomnienie NMP Królowej;

– w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Kóska, proboszcz z Jaroszówki i Ojciec duchowny naszego dekanatu. W tym dniu tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Natomiast okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 17.30. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

– Spotkania przed odpustem parafialnym w najbliższy piątek (21.08.2020) dla dziewcząt ze scholi o godz. 15.00 w kościele i dla służby liturgicznej ołtarza bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00 również w kościele.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim w ubiegły czwartek. Szczególne podziękowanie dla rodziców dzieci komunijnych za ponowne przyozdobienie figury MB Fatimskiej i liczny udział w nabożeństwie wraz ze swoimi dziećmi w ramach dziękczynienia za I Komunię świętą, a naszym strażakom za niesienie figury podczas procesji. Na wrzesień na Fatimę zapraszamy dzieci z klas piątych wraz z rodzicami na świętowanie Rocznicy I Komunii świętej.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii. Do tej pory pomimo wcześniejszych zapowiedzi z różnych powodów nie nastąpiło jeszcze przekazanie parafii. Po uzupełnieniu wszystkich dokumentów i urzędowym przekazaniu parafii planowane jest spotkanie z przedstawicielami parafii z każdej wioski.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.