XX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.08.2023

XX Niedziela Zwykła

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Ap.

– Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Słowo Boże podczas Mszy świętych głosi i Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi nasz Rodak ks. Mariusz Wrzesiński SCJ. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, osoby do niesienia feretronów i insygni.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża;

we wtorek – wspomnienie NMP Królowej;

w czwartek – liturgiczne święto naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła;

w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej;

w przyszłą niedzielę dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. O godz. 11.00 uroczysta Msza święta dziękczynna za plony i poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców Ubrzeży wieńca dożynkowego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w ubiegłą niedzielę w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Kobylca dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Na kolejne nabożeństwo prosimy o to mieszkańców Lubomierza.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Elżbietę Nielepiec i Stanisława Dziedzica – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli odpustowej i dobrego tygodnia…