XX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.08.2022

XX – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj Uroczystość 50-lecia OSP Lubomierz. O godz. 15.00 Msza święta z poświęceniem sztandaru w kościele parafialnym. Dalsza część na łapanowskim rynku;

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym wakacyjnym, czyli o 7.30; 9.30; 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. O godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w Woli Wieruszyckiej w intencji o wyniesienie na ołtarze naszego Rodaka ks. Jana Leona Ziółkowskiego oraz pozostałych męczenników katyńskich;

w środę – święto św. Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Kan. Robert Jończyk, Dziekan naszego Dekanatu. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, osoby do niesienia feretronów i insygni.

– Okazja do spowiedzi przed odpustem od wtorku codziennie rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

– Próba scholki przed odpustem w piątek o godz. 15.00, spotkanie Służby liturgicznej ołtarza w sobotę o godz. 17.00 w kościele.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Boczowa dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej. Na kolejne nabożeństwo prosimy o to mieszkańców Brzezowej.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…