XVIII– Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2.08.2020

XVIII– Niedziela Zwykła

 

– Dzisiaj po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego;

w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

 

– Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli do skarbonki ofiarę na zakup środków transportu przez organizację MIVA Polska. Zebrano w sumie 440 zł i przekazano na konto fundacji.

 

– W piątek z racji pierwszego w miesiącu spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30

 

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii.

 

– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapanowie informuje, że żywność dla osób, które zostały zakwalifikowane do pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa będzie wydawana na Placu Targowym w Łapanowie w czwartek 6 sierpnia w godz. od 12.00 do 18.00.

 

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.

 

– Przypominamy o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa. To wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także stosowanie w praktyce ewangelicznej zasady miłości bliźniego i troski o dobro wspólne.