XVII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.07.2022 

XVII – Niedziela Zwykła

 

– Dzisiaj po Mszach świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji święta św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Przy tej okazji,  jeżeli ktoś ma życzenie wesprzeć akcję organizacji MIVA Polska pomagającą misjonarzom w zakupie środków transportu, może złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła;

we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;

w piątek – wspomnienie św. Marty;

– Jeszcze tylko do środy można złożyć na parkingu przy plebanii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). W środę o godz. 15.00 firma organizująca zbiórkę odbierze cały zebrany sprzęt. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.

– Przypominamy, że intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować od 22 sierpnia br.

– Piesza Pielgrzymka Krakowska do Częstochowy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Grupa Gdowska wyruszy 5 sierpnia br. po Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej o godz. 9:00. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w Gdowie do 31 lipca w poniedziałek, środę i piątek od godz. 19:00 do 20:00 oraz od 1 do 4 sierpnia w godz. od 19:00 do 20:00. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w Sanktuarium we wtorek 2 sierpnia br. o godz. 19:00. Więcej informacji na stronie internetowej Sanktuarium.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.