XVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.07.2021

XVI Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – święto św. Marii Magdaleny;

w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

– Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze święte odprawiamy według następującego porządku:

  • W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
  • W niedziele o godz. 7.30; 9.30; 11.00 i 18.00.

Wszystkie Msze święte są odprawiane w nowym kościele.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegły wtorek w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Łapanowa dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Na kolejne nabożeństwo prosimy o to mieszkańców Ubrzeży.

– W przyszłą niedzielę po Mszach świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Przy tej okazji nie zbieramy żadnych pieniędzy, jeżeli jednak ktoś ma życzenie wesprzeć akcję organizacji MIVA Polska pomagającą misjonarzom w zakupie środków transportu, może złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

– Jeszcze tylko do jutra rana można złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Jutro o godz. 10.00 firma organizująca tę akcję odbierze cały zebrany sprzęt. Przypominamy, że przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Elżbietę Siemieniec – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego i bezpiecznego wypoczynku…