XVI – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.07.2023 XVI – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj po Mszach świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji święta św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Przy tej okazji, jeżeli ktoś ma życzenie wesprzeć akcję organizacji MIVA Polska pomagającą misjonarzom w zakupie środków transportu, może złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła;

w środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;

w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;

– Z radością informujemy, że otrzymaliśmy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dotację w wysokości 800 tys. zł na konserwację polichromii ściennej w zabytkowym kościele św. Bartłomieja. Prace konserwatorskie obejmą kaplicę św. Anny, zakrystię, babiniec i chór. Po dopełnieniu wszystkich formalności rozpoczniemy zaplanowane prace.

– W tym roku odpust parafialny będziemy obchodzić w niedzielę 20 sierpnia, natomiast dożynki parafialne tydzień później 27 sierpnia br. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Ubrzeży. W związku z tym Sołtys i Rada Sołecka z Ubrzeży zapraszają mieszkańców na spotkanie w przyszłą niedzielę 30 lipca br. o godz. 16.00 w domu Sołtysa.

– Przypominamy, że intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować od pierwszej niedzieli września br.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Jana Packa – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów… Szczęść Boże