XV Niedziela Zwykła

XV Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

w środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

– Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze święte odprawiamy według następującego porządku:

• W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
  • W niedziele o godz. 7.30; 9.30; 11.00 i 18.00.

Wszystkie Msze święte są odprawiane w nowym kościele.

– W środę zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Wolicy;

– Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka na parkingu przy plebanii od poniedziałku 18 lipca do środy 27 lipca do godz. 15.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Szczegóły na ulotkach znajdujących się na stoliku z gazetami.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty.

– Centrum Kultury Gminy Łapanów zaprasza na letnie kino w przyszłą niedzielę 17 lipca br. od godz. 21.00 na łapanowskim Rynku.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego i bezpiecznego wypoczynku…