XIX– Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9.08.2020 XIX– Niedziela Zwykła

– Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

w czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie podczas procesji prosimy jeszcze raz Rodziców dzieci komunijnych w ramach dziękczynienia za Uroczystość I Komunii Świętej;

w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika;

w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. O godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w Woli Wieruszyckiej o rychłą beatyfikację męczennika z Katynia ks. Jana Leona Ziółkowskiego;

– Nasza Parafialna Grupa Caritas złożyła w sumie 42 wnioski o pomoc dla rodzin poszkodowanych w wyniku powodzi z terenu naszej parafii. Pomoc ta została już przyznana i wypłacona w większym lub mniejszym wymiarze, ale żadna poszkodowana i zgłoszona rodzina nie została bez pomocy.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii. Do tej pory nie otrzymaliśmy ani złotówki odszkodowania z ubezpieczenia kościołów i budynków parafialnych. Sprawa została zgłoszona do Kurii Krakowskiej, która jest stroną ubezpieczającą w naszej Archidiecezji. W kaplicy pogrzebowej rozpoczęły się prace remontowe, aby jak najszybciej można było z niej korzystać. Przymierzamy się również do naprawy ogrzewania kościoła, które jest całkowicie zniszczone po powodzi. W tym tygodniu naprawiono oświetlenie na krzyżu Jubileuszowym i zapłacono 2590 zł za wynajem osuszaczy. Mamy świadomość, że najbliższy rachunek za prąd będzie ogromny, tym bardziej prosimy o zrozumienie i ofiarność.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.