XIX – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8.08.2021 XIX – Niedziela Zwykła

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

we wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

w środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

w piątek – święto NMP Kalwaryjskiej. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy mieszkańców Ubrzeży;

w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. O godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w Woli Wieruszyckiej o wyniesienie na ołtarze naszego Rodaka ks. Jana Leona Ziółkowskiego oraz pozostałych męczenników katyńskich;

– P. Sołtys i Rada Sołecka z Kobylca organizuje zebranie w sprawie dożynek dziś o godz. 19.00 w Sali GOK-u. Przypominamy, że dożynki odbędą się tydzień po odpuście, czyli w niedzielę 29 sierpnia br.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii. W ostatnim czasie przyznano nam dotację na remont popowodziowy naszego zabytkowego kościoła. Teraz kompletujemy wymagane do otrzymania dotacji dokumenty i rozpoczynamy remont.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.