XIV Niedziela Zwykła

– Jak już wiadomo, zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Marek Skop. Kanoniczne objęcie parafii miało miejsce wczoraj podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Natomiast gospodarcze przejęcie parafii przy udziale wyznaczonej przez Księdza Arcybiskupa Komisji ma się dokonać w najbliższym czasie.

– Dzisiaj po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której ponawiamy Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

– Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli;

w sobotę – święto św. Benedykta, opata – patrona Europy;

– W naszej Archidiecezji organizowana jest dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku powodzi i podtopień. W naszej parafii Grupa Caritas zbiera również te ofiary, które mają być rozdysponowane przez centralę Caritas także dla poszkodowanych z naszego terenu.

Na parkingu przy plebanii jest drewno budowlane i opałowe, które przyniosła powódź. Osoby, które rozpoznają swoją własność prosimy, aby się zgłosili i odebrali swoje drewno. Natomiast sprzątanie i usuwanie skutków powodzi jest i będzie dokonywane sukcesywnie oraz po ostatecznym oszacowaniu strat.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Solenizantom tego tygodnia i wszystkim przeżywającym rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia błog. Bożego i opieki świętych Patronów.