XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.06.2022

XIII Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30;

– W ubiegły czwartek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania przez posługę J.E. Ks. Bp Janusza Mastalskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różny sposób przyczynili się do właściwego i godnego przebiegu uroczystości. Rodzicom kandydatów do bierzmowania dziękujemy za „dar ołtarza”, którym będzie zamówiony ozdobny kinkiet do naszego zabytkowego kościoła.

– W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętych w tygodniu o godz. 6.30 i w niedziele o godz. 12.30. Pozostałe Msze święte bez zmian. Przypominamy, że wszystkie Msze święte odprawiane są w nowym kościele. Kancelaria parafialna bez zmian.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty.

– Intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować po uroczystości odpustowej ku czci św. Bartłomieja Ap. czyli od 22 sierpnia br.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego i bezpiecznego wypoczynku…