XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.06.2021

XIII Niedziela Zwykła

– Dzisiaj na prośbę Ks. Arcybiskupa ofiarą składaną do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła wspieramy poszkodowanych w wyniku tragicznego pożaru w Nowej Białej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

we wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30;

w sobotę – święto św. Tomasza Apostoła.

– Decyzją Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ks. Wikariusz Robert Anusiewicz z dniem 26 sierpnia zostaje przeniesiony do parafii NMP Królowej Polski w Chełmku, a na jego miejsce został mianowany ks. Sławomir Chwałek z Krakowa – Bieżanowa. Msza święta dziękczynna za 9 lat posługi ks. Roberta w naszej parafii zostanie odprawiona 22 sierpnia na sumie odpustowej ku czci Patrona Parafii św. Bartłomieja.

– W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętych w tygodniu o godz. 6.30 i w niedziele o godz. 12.30. Pozostałe Msze święte bez zmian. Wszystkie Msze święte odprawiane są w nowym kościele.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Dariusza Leśniaka – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego i bezpiecznego wypoczynku…