XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.06.2021

XII Niedziela Zwykła

– Dziś dzieci z klas czwartych obchodzą Rocznicę I Komunii Świętej. Msza święta w ich intencji o godz. 11.00. Informujemy również, że z dniem 19 czerwca 2021 r. została odwołana dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

– Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegłą niedzielę w nabożeństwie fatimskim, zwłaszcza młodzieży, która przyjęła w maju sakrament bierzmowania. Na kolejne nabożeństwo prosimy mieszkańców Łapanowa o przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji.

– W środę Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

– W czwartek zapraszamy Grono Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętych na zakończenie Roku Szkolnego wg następującego porządku:

* o godz. 8.30 klasy 0 – IV;

* o godz. 10.00 klasy V – VIII i uczniowie z Grabia;

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. W ramach wyborów do Rady Parafialnej wyłoniono następujących kandydatów (oddano tylko 314 głosów):

KANDYDACI Z URZĘDU:

Ks. Marek Skop (Proboszcz)

Ks. Robert Anusiewicz (Wikariusz)

 1. Jacek Łapczyński (Kościelny)
 2. Andrzej Satoła (Szafarz)

KANDYDACI Z WYBORU PARAFIAN:

 1. Tomasz Kukla (Boczów)
 2. Anna Góral (Brzezowa)
 3. Stanisław Sotoła (Grabie)
 4. Halina Mucha (Kępanów)
 5. Adam Kogut (Kobylec)
 6. Grażyna Skiba (Lubomierz)
 7. Stanisława Obrał (Łapanów)
 8. Leszek Cyz (Ubrzeż)
 9. Grażyna Szewczyk (Wieruszyce)
 10. Jerzy Dudek (Wola Wieruszycka)
 11. Wiesław Burnos (Wolica)

Bardzo prosimy wybranych kandydatów o podjęcie decyzji, czy chcą i mogą podjąć się tego zadania. W przypadku decyzji negatywnej, prosimy  o informację do końca czerwca. Nowa Rada Parafialna rozpocznie swoją działalność po wakacjach.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest już dostępny wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…