XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.06.2022

XII Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź przed bierzmowaniem jutro od godz. 17.00 do 18.00. Można również skorzystać ze spowiedzi codziennie rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17.30;

w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe z aktem wynagrodzenia, za odmówienie którego można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegły poniedziałek w nabożeństwie fatimskim, szczególnie kandydatom do bierzmowania z klas ósmych. Na kolejne nabożeństwo w lipcu mieszkańców Wolicy prosimy o przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji.

– W ubiegły czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i scholi, pocztom sztandarowym, osobom niosącym chorągwie, feretrony, insygnia i baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i w strojach komunijnych. Strażakom dziękujemy za niesienie figury MB Fatimskiej, asystę przy Najświętszym Sakramencie i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. W ramach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  z procesją wokół kościoła o godz. 17.30. W tym roku wyjątkowo ze względu na bierzmowanie w środę zakończenie Oktawy, poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

– W czwartek na godz. 9.00 zapraszamy Grono Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów Publicznego Przedszkola oraz Szkół Podstawowych z Łapanowa i Grabia do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej na zakończenie Roku Szkolnego. Natomiast Msza święta dla CKZiU będzie odprawiona w piątek również o godz. 9.00.

– Trwa remont instalacji elektrycznej w zabytkowym kościele św. Bartłomieja Ap. Pomimo problemów z dostępnością materiałów prace przebiegają zgodnie z planem. Wyczyszczone zostały wszystkie kanały i zamontowane korytka. Instalacja elektryczna jest już rozciągnięta po całym kościele. W tym tygodniu rozpocznie się montaż instalacji antywłamaniowej i przeciwpożarowej.

– Organizowana jest pielgrzymka nauczycieli i nie tylko do Częstochowy dnia 2 lipca (sobota). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00. Koszt ok. 50 zł. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Już dziś jest do nabycia wakacyjny numer Stasia i Małego Gościa.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Andrzeja Koptę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy udanego i bezpiecznego wypoczynku…