X Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6.06.2021

X Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe z aktem wynagrodzenia, za odmówienie którego można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O niesienie figury MB Fatimskiej podczas procesji prosimy młodzież, która miesiąc temu przyjęła sakrament bierzmowania.

 – W ubiegły czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, służbie liturgicznej i scholi, pocztom sztandarowym, osobom niosącym chorągwie, insygnia i baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i w strojach komunijnych. Strażakom dziękujemy za niesienie figury MB Fatimskiej, asystę przy Najświętszym Sakramencie i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. W ramach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  z procesją wokół kościoła o godz. 17.30. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków i ziół.

– W piątek o godz. 19.00 poświęcenie krzyża na Wolicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– W najbliższą sobotę w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się pielgrzymka Apostolatu Margaretek. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegóły w gablotce.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. Trwają wybory do Rady Parafialnej. Ponieważ do końca maja zgłoszono stosunkowo niewiele propozycji kandydatów, postanowiliśmy przedłużyć zgłaszanie tychże kandydatów do przyszłej niedzieli włącznie. Prosimy o poważne podejście do tematu.

– Panu Sławomirowi Stawarzowi składamy serdeczne Bóg zapłać za wykonane prace elektryczne na chórze.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Romana Nowaka i Annę Gumulińską – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…