Wieczór kolędowy

„Zaśpiewajmy kolędę”

W dniu 6 stycznia br. o godzinie 16:00 w kościele parafialnym w Łapanowie rozpocznie się wielki koncert kolęd pt. „Zaśpiewajmy kolędę”. W trakcie jego trwania zaprezentują się: kapela „Łapanowianie”, Warsztat Terapii Zajęciowej z Łapanowa, schola „Perełki Niepokalanej” z Łapanowa, Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy, zespół EKG z Bochni oraz schola „Cud” z Kierlikówki. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Magda Anioł z zespołem – najbardziej znana w Polsce wokalistka śpiewająca muzykę religijną.

Ponadto przez cały dzień trwać będzie akcja „S.O.S. Łapanów dla Afryki”, której celem będzie wsparcie budowy szkoły w Nzoro i wyżywienia dzieci (sierot) w Ndim.
Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie PRO-aktywni, współorganizatorami parafia pw. św. Bartłomieja w Łapanowie, Centrum Kultury Gminy Łapanów oraz Urząd Gminy Łapanów.
Patronat honorowy nad koncertem objął Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, zaś patronat medialny Telewizja Kraków, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Krakowska”, Radio Plus, Radio RDN Małopolska, Gloria24.pl, „Ziemia Bocheńska”, Bochnianin.pl, mojaBochnia.pl oraz „Gazeta Łapanowska”.

informacja: Mirosław Drożdż