VII Niedziela Zwykła

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

 • Dzisiaj o godzinie 15.00 rozpoczynamy Nabożeństwo 40 godzinne przed Wielkim Postem wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godziny 15.00 . Koronka do miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.
 • W poniedziałek i wtorek rozpoczęcie nabożeństwa 40 godzinnego po Mszy św. o godzinie 7.oo  o godzinie 15.00 zarówno w poniedziałek jak i we wtorek Koronka do Miłosierdzia Bożego.  Adoracja do godz.17.00 po niej Msza św. wieczorna.  Zapraszamy Róże Żywego Różańca, dzieci, młodzież , starszych, rodziców, studentów, młodzież pracująca. osoby samotne. Zapraszamy całą parafie.
 • Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 26 lutego , przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń jałmużny i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 9.30,  00,  18,30.  Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post  ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
 • Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej. W Piątek droga krzyżowa  o godz. 16.00. Rozpocznie się od wystawienia Najświętszego Sakramentu, w obecności Pana Jezusa  wystawionego, rozważania Drogi Krzyżowej, a po niej litania do św. Jana Pawła II i Msza św.   Dzieci będą dostawać obrazki  po drodze krzyżowej. Zapraszamy scholkę na drogę krzyżową.
 • W piątek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa Muzyczna w zabytkowym kościele. Zapraszamy. Zachęcamy do przyjścia z latarką, gdyż w zabytkowym kościele nie ma prądu.
 • W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.
 • W piątek spotkanie Grupy Apostolskiej o godz. 18.00
 • Powstają nowe Róże Żywego Różańca – Mężczyzn modlących się za rodziny i Róża Małżeństw modlących się za dzieci naszej parafii. Zapraszamy chętnych do  podjęcia tego modlitewnego dzieła. Już mężczyzn zgłosiło się dziewięciu. Zapraszamy.
 • W przyszłą niedziele o godzi 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nabożeństwie Msza św.
 • Rekolekcje parafialne 29,30.31 marzec głosić będzie O. Marek Śleziak Karmelita Bosy OCD z Przemyśla

 

PRASA KATOLICKA

 

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

 Wszystkim niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu.