VII – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.02.2023

VII – Niedziela Zwykła

– Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– Dzisiaj również rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed okresem Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 17.00 zakończona dziesiątkiem różańca w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy na chwilę adoracji rodziny z całej naszej wspólnoty parafialnej. Natomiast w poniedziałek i we wtorek adoracja od 7.30 do 17.00 po 45 minut przez rodziny naszej parafii w miarę możliwości wg. następującego porządku:

od godz. 7.30 Wolica;

od godz. 8.15 Wola Wieruszycka;

od godz. 9.00 Wieruszyce;

od godz. 9.45 Boczów;

od godz. 10.30 Brzezowa;

od godz. 11.15 Grabie;

od godz. 12.00 Kępanów;

od godz. 12.45 Kobylec;

od godz. 13.30 Lubomierz;

od godz. 14.15 Łapanów (Wymysłów);

o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

od godz. 15.15 Łapanów (pozostałe rejony);

od godz. 16.00 Ubrzeż.

W związku z nabożeństwem 40-godzinnym Msze święte poranne w poniedziałek i we wtorek będą odprawiane w nowym kościele.

W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w nowym kościele o godz. 7.00; 9.30; 17.00 i 18.30. Posypanie głów popiołem będzie również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Środa Popielcowa rozpoczyna w naszej Archidiecezji okres Komunii świętej wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które będziemy odprawiać:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.45 w nowym kościele. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00 w starym kościele.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii złożono 5.300 zł i przekazano na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne jako wsparcie działalności charytatywnej Caritas względem najuboższych i potrzebujących pomocy. Można również przez cały okres Wielkiego Postu składać do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła dobrowolną ofiarę dla potrzebujących jako jałmużnę wielkopostną.

– Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej w piątek (24.02) po Mszy świętej wieczornej w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu i na czas Wielkiego Postu…