VII Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.05.2024

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

– Dzisiaj o godz. 9.30 Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych. W Krakowie tradycyjna procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy Rodziców tegorocznych dzieci komunijnych;

we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła;

w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;

w przyszłą niedzielęUroczystość Zesłania Ducha Świętego;

– Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy także do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach.

– W najbliższą sobotę odbędzie się XXIII Rajd Szlakiem Papieskim pod hasłem „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”. Rajd rozpocznie się Mszą świętą w kościele w Niegowici o godz. 8.30. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej CKZiU.

– Niestety w tym tygodniu nieznani sprawcy dokonali zuchwałej kradzieży dwóch figurek ze Szlaku Papieskiego. Sprawę zgłoszono na Policję. Jeżeli koś posiada jakąkolwiek wiedzę na ten temat, prosimy o kontakt.

– W ubiegłą niedzielę odbyła się I Komunia Święta dzieci z klas trzecich, w piątek zakończył się „Biały Tydzień”. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w przygotowanie i godny przebieg uroczystości. Rodzicom dziękujemy za ufundowanie jako „daru ołtarza” Ewangeliarza, który będzie używany podczas uroczystości religijnych. Przypominamy, że w przyszłym roku I Komunia święta odbędzie się w sobotę 3 maja, ponieważ w niedzielę 4 maja 2025 r. będziemy świętować parafialny odpust.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…