VI Niedziela Zwykła

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

  • Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania
    i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  • W środę Msza święta z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę- święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  • Przez cały czas codziennie trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, pół godziny przed wieczorną Mszą św.  o godz. 16.30. Zachęcamy do osobistej modlitwy adoracyjnej. Zapraszamy Róże Żywego Różańca, dzieci, młodzież , starszych, rodziców, studentów, młodzież pracująca.  Warto poświęcić kilka chwil Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie

 

PRASA KATOLICKA

 

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

INNE

 

Można nabyć książkę o przeszłym bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia. Cena 10 zl. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.