VI – Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.02.2023

VI – Niedziela Zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy;

– Jak wiemy, w nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny polecił przeprowadzenie w niedzielę 12 lutego br. w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki na ten cel. W naszej parafii prosimy więc, aby składać te ofiary do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła.

– W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed okresem Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 17.00 zakończona dziesiątkiem różańca w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy na chwilę adoracji rodziny z całej naszej wspólnoty parafialnej. Natomiast w przyszły poniedziałek i wtorek adoracja od 7.30 do 17.00 po 45 minut przez rodziny naszej parafii w miarę możliwości wg. następującego porządku:

od godz. 7.30 Wolica;

od godz. 8.15 Wola Wieruszycka;

od godz. 9.00 Wieruszyce;

od godz. 9.45 Boczów;

od godz. 10.30 Brzezowa;

od godz. 11.15 Grabie;

od godz. 12.00 Kępanów;

od godz. 12.45 Kobylec;

od godz. 13.30 Lubomierz;

od godz. 14.15 Łapanów (Wymysłów);

o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

od godz. 15.15 Łapanów (pozostałe rejony);

od godz. 16.00 Ubrzeż.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…