KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

• W związku z epidemią koronawirusa zachęcamy do zachowania wszystkich prewencyjnych środków ostrożności, a przede wszystkim zachęcamy do ożywienia wiary oraz do wytrwałej modlitwy.
  • Uwzględniając wprowadzenie przez władze państwowe stanu epidemii stanowiącego, że na Mszy św. w kościele i poza nim nie może być więcej niż 5 osób. Na te Msze św. zapraszamy osoby zamawiające intencje.
  • Zachęcamy w domach odmawiać o godz. 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc  Boga o zmiłowanie, a także w niedzielę czy w  tygodniu do uczestnictwa w radiowej czy telewizyjnej Mszy św.  Zachęcamy do wspólnej rodzinnej wieczorne modlitwy.
  • Nie będzie spowiedzi św. pierwszopiątkowej ani nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Spowiedź podczas Mszy św. z zachowaniem ostrożności.
  • Odwiedzin chorych w domach nie będzie – ze względu na ich bezpieczeństwo. Kapłani odwiedzają z posługą sakramentalną tylko chorych umierających.
  • W związku z trudną sytuacją w dostępie do sakramentów świętych Papież Franciszek udzielił specjalnych odpustów wiernym dotkniętym w różny sposób pandemią koronawirusa. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej lub w gablocie parafialnej.
  • W związku z daleko idącymi obostrzeniami dotyczącymi kontaktów międzyludzkich spowiadamy tylko w godzinach Mszy św.
  • Od 1 kwietnia Msze św. wieczorne  w tygodniu jak i w niedzielę o godz. 18.00. W tygodniu o godz. 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Tak samo zmieniają się godziny urzędowania kancelarii.
  • W Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. błogosławienie palm, bez procesji.

Rozprowadzane są  baranki wielkanocne . Ofiara za baranka 6 zł. które odprowadzamy  do centrali Caritas Archidiecezji. Natomiast  4 zł z  10 zł pozostaje dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej w kasie Parafialnego Zespołu Caritas.   Uczestnicząc w tej  akcji uczymy się miłosierdzia i ofiary. Dzielimy się z potrzebującymi.

PRASA KATOLICKA

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

INNE

Wszystkim na ten trudny czas postu i epidemii niech Bóg błogosławi i obdarza zdrowiem w nowym tygodniu.