V – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.03.2024

V – Niedziela Wielkiego Postu

– Z Bożą pomocą rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Bolesław Opaliński, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Msze święte z naukami ogólnymi o godz. 7.30, 9.30 i 12.30. O godz. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, a o 17.00 z kazaniem dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Od poniedziałku do środy Msze święte z naukami ogólnymi o godz. 8.00 i 18.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. W ramach rekolekcji zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia jutro na godz. 15.00. Przed Mszą świętą możliwość spowiedzi. Natomiast we wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź rano od 8.00 do 11.30 i po południu od 15.00 do 18.00. W środę na Mszach świętych będzie zbierana składka na potrzeby pokrycia kosztów rekolekcji. Wszystkie Msze święte i spotkania rekolekcyjne w nowym kościele. W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.

– Dziś i w Niedzielę Palmową składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Świąteczne odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od godz. 8.30. Do piątku można jeszcze dopisać chorych, którzy nie mogą jutro uczestniczyć we Mszy świętej rekolekcyjnej o godz. 15.00.

– Bóg zapłać za hojne ofiary na ogrzewanie kościoła, które zostały przelane na konto parafialne lub złożone na składkę w ubiegłą niedzielę.

– Członków Róż Różańcowych zapraszamy na plenerową drogę krzyżową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w najbliższy czwartek. Wyjazd o godz. 15.00. Zapisy w zakrystii do dzisiaj.

– Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeżeli warunki na to pozwolą, uroczyste błogosławieństwo palm i procesja przed Mszą świętą o godz. 10.45. Po Mszy świętej odbędzie się przed kościołem KONKURS PALM WIELKANOCNYCH. Samodzielnie wykonane palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najwyższa i najpiękniejsza. Organizatorami konkursu są: nasza Parafia, Centrum Kultury w Łapanowie oraz Urząd Gminy Łapanów. 

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Centrum Kultury Gminy Łapanów serdecznie zaprasza na III Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się na łapanowskim rynku w dniach 23-24.03.2024r. w godzinach 10:00-16:00. Wystawiane będzie rękodzieło oraz potrawy na wielkanocny stół, dodatkowo będą atrakcje dla dzieci.

– Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie informuje, że w Niedzielę Palmową przy kościele będzie można zakupić stroiki świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. A w dni powszednie od 7.00 do 15.00 sprzedaż i zamówienia stroików w budynku WTZ 12a (koło przedszkola).

– Na czas rekolekcji i na nowy tydzień wszystkim życzymy obfitości łask, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego…