V – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.03.2023

V – Niedziela Wielkiego Postu

– Z Bożą pomocą rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Roman Wiktor, sercanin ze Stadnik. Msze święte z naukami ogólnymi w niedzielę o godz. 7.30, 9.30 i 12.30. O godz. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, a o 17.00 z kazaniem dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. W ramach rekolekcji zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia jutro na godz. 15.00. Przed Mszą świętą możliwość spowiedzi. Natomiast we wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź rano od 8.00 do 11.30 i po południu od 15.00 do 18.00. W środę na Mszach świętych będzie zbierana składka na potrzeby pokrycia kosztów rekolekcji. Wszystkie Msze święte i spotkania rekolekcyjne w nowym kościele. W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.

Od jutra Msze święte wieczorne będziemy odprawiać o godz. 18.00. W związku z tym nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane:

Drogi krzyżowe w piątek o godz. 17.30 i w przyszłą niedzielę o godz. 16.45. Muzyczna Droga krzyżowa w piątek o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godz. 17.15.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– W piątek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone i rozdane dzieciom z klas trzecich książeczki komunijne. Zapraszamy na tę Mszę świętą dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami.

– Dziś i w Niedzielę Palmową składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

– Świąteczne odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od godz. 8.30. Do piątku można jeszcze dopisać chorych, którzy nie mogą jutro uczestniczyć we Mszy świętej rekolekcyjnej o godz. 15.00. W sobotę po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych.

– Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeżeli warunki na to pozwolą, uroczyste błogosławieństwo palm i procesja przed Mszą świętą o godz. 10.45. Po Mszy świętej odbędzie się przed kościołem KONKURS PALM WIELKANOCNYCH. Samodzielnie wykonane palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najwyższa i najpiękniejsza. Organizatorami konkursu są: nasza Parafia, Centrum Kultury w Łapanowie oraz Urząd Gminy Łapanów. 

– Za tydzień w ramach ogólnopolskiej peregrynacji gościć będziemy w naszej parafii relikwie bł. Carla Acutisa, jednego z patronów Światowych Dni Młodzieży. To niezwykła postać, która swoje talenty, szczególnie informatyczne wykorzystywała do ewangelizacji, tworząc między innymi strony internetowe poświęcone cudom eucharystycznym i postaciom świętych. Carlo zmarł w opinii świętości na białaczkę mając zaledwie 15 lat. Młodzież z klas ósmych i siódmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą w Niedzielę Palmową o godz. 18.00 i na adorację Najśw. Sakramentu, podczas której modlić się będziemy o dojrzałość chrześcijańską i pogłębienie wiary za wstawiennictwem błogosławionego. Natomiast w przyszły poniedziałek od godz. 15.00 do 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie przy relikwiach z prezentacją życiorysu bł. Carla Acutisa przez rodziny naszej parafii. Od godz. 17.30 czuwanie przy relikwiach z prezentacją życiorysu dla dzieci zakończone Mszą świętą o godz. 18.00 z modlitwą zawierzenia.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś dodatkowo jest dostępny Gość Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej w cenie 14 zł. Dla dzieci szkolnych jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– Urząd Gminy, Centrum Kultury oraz Rada Rodziców SP im. św. Jana Kantego w Łapanowie serdecznie zapraszają na II Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się na łapanowskim rynku w dniach 1-2.04.2023r. w godzinach 10:00-16:00. Wystawiane będzie rękodzieło oraz potrawy na wielkanocny stół, dodatkowo będą atrakcje dla dzieci.

– Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie informuje, że w Niedzielę Palmową przy kościele będzie można zakupić stroiki świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatu terapii Zajęciowej. A w dni powszednie od 7.00 do 15.00 sprzedaż i zamówienia stroików w budynku WTZ 12a (koło przedszkola).

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Władysława Satołę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Na czas rekolekcji i na nowy tydzień wszystkim życzymy obfitości łask, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego…