V – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.04.2022

V – Niedziela Wielkiego Postu

– Z Bożą pomocą rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Lucjusz Wilk OFM. Msze święte z naukami ogólnymi w niedzielę o godz. 7.30, 9.30 i 12.30. O godz. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci, a o 18.00 z kazaniem dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Można go również zabrać ze stolika z gazetami. W ramach rekolekcji jutro na godz. 15.00 zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia. Przed Mszą świętą możliwość spowiedzi. W środę na Mszach świętych będzie zbierana składka na potrzeby pokrycia kosztów rekolekcji.

– Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz odbudowy domu p. Haliny z Kobylca. Wolontariuszom Caritas dziękujemy za przeprowadzenie tej zbiórki.

– Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiamy:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 16.30. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne jako wsparcie działalności charytatywnej Caritas względem najuboższych i potrzebujących pomocy. Można również złożyć do skarbonki znajdującej się przy wejściu do kościoła dobrowolną ofiarę dla potrzebujących jako jałmużnę wielkopostną.

– Dziś i w Niedzielę Palmową składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

– Świąteczne odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w sobotę przed Niedzielą Palmową czyli 9 kwietnia od godz. 8.30. Do piątku można jeszcze dopisać chorych, którzy nie mogą jutro uczestniczyć we Mszy świętej rekolekcyjnej o godz. 15.00.

– Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeżeli warunki na to pozwolą, uroczyste błogosławieństwo palm i procesja przed Mszą świętą o godz. 10.45.

– W tym tygodniu rozpoczniemy prace nad całkowitą przebudową instalacji elektrycznej w zabytkowym kościele św. Bartłomieja Ap. Mamy już wszystkie konieczne projekty i pozwolenia oraz nadzór budowlany. Jak Bóg pozwoli, to na odpust św. Bartłomieja remont będzie ukończony.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Urząd Gminy, Centrum Kultury oraz Rada Rodziców SP im. św. Jana Kantego w Łapanowie serdecznie zaprasza na I Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się na łapanowskim rynku w dniach 9-10.04.2022r. w godzinach 10:00-16:00. Wystawiane będzie rękodzieło oraz potrawy na Wielkanocny stół dodatkowo będą atrakcje dla dzieci.

– Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie informuje, że w Niedzielę Palmową koło kościoła będzie można zakupić stroiki świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatu terapii Zajęciowej. A w dni powszednie od 7.00 do 15.00 sprzedaż i zamówienia stroików w budynku WTZ 12a (koło przedszkola).

– Na czas rekolekcji i na nowy tydzień wszystkim życzymy obfitości łask, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego…