V – Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.03.2021

V – Niedziela Wielkiego Postu

– Z Bożą pomocą rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Kóska, proboszcz z Jaroszówki i Ojciec Duchowny naszego dekanatu. Msze święte z naukami ogólnymi w niedzielę wg normalnego porządku, czyli o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Dzieci i młodzież w miarę możliwości zapraszamy na rekolekcje wraz z rodzicami. Składka na potrzeby rekolekcji będzie zbierana w środę na każdej Mszy świętej. Parafian, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach w kościele, zachęcamy do łączenia się w przeżywanie naszych rekolekcji za pośrednictwem transmisji internetowej. Przypominamy, że w związku z pandemią nie będzie specjalnego dnia spowiedzi rekolekcyjnej, natomiast okazja do spowiedzi w reżimie sanitarnym będzie w czasie rekolekcji pół godziny przed i w trakcie każdej Mszy świętej. Po rekolekcjach spowiedź w dni powszednie codziennie od godz. 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 17.00, w niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy, aby zwłaszcza teraz w dobie trzeciej fali pandemii nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, by potem nie było niepotrzebnych kolejek, a co za tym idzie, zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Przypominamy, że przy każdym konfesjonale jest płyn do dezynfekcji i ręczniki jednorazowe. Przypominamy również o obowiązujących limitach w kościele oraz konieczności zasłaniania ust i nosa.

Z kalendarza liturgicznego:

w czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Stosowne deklaracje są do zabrania ze stolika z gazetami;

– przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeżeli warunki epidemiczne na to pozwolą, uroczyste błogosławieństwo palm i procesja przed Mszą świętą o godz. 11.00;

– Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odprawiamy:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i w niedziele o godz. 15.30. Muzyczna Droga krzyżowa w piątki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Dziś i w przyszłą niedzielę składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

– Świąteczne odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną z zachowaniem przepisów sanitarnych w sobotę (27 marca) od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii do piątku.

– W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne jako wsparcie działalności charytatywnej Caritas względem najuboższych i potrzebujących pomocy.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Janusza Siemieniec i Józefa Ciszek – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, dużo zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu …