V Niedziela Wielkanocna

 

         KALENDARZ LITURGICZNY I WYDARZENIA PARAFIALNE

 

 • Nabożeństwa majowe odprawiane są o godz. 17:30. Po Nabożeństwie Msza święta. Zapraszamy serdecznie na codzienne nabożeństwa majowe
 • W środę o godz. 18:00 rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich, na które serdecznie zapraszamy.
 • W czwartek -wspomnienie św. Macieja, apostoła.
 • W piątek III piątek miesiąca, w czasie Nabożeństwa majowego odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę -Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski
 • Przypominamy, że nadal nie zmieniły się zasady ograniczeń epidemicznych dotyczące kościołów i w naszym kościele we Mszach świętych oraz w nabożeństwach w niedziele i w dni powszednie nie może uczestniczyć więcej niż 45 osób jednocześnie. Konsekwentnie pilnujemy przestrzegania tej zasady i dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Łamanie jej jest zagrożone wysoką grzywną.
 • Trwa nadal dyspensa Arcybiskupa Krakowskiego od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej.
 • Prosimy o zachowywanie wszystkich zaleceń wypisanych na drzwiach kościoła, a dotyczących dezynfekcji, maseczek, odległości i Komunii świętej. Trwa ciągła transmisja internetowa z naszej świątyni, co jest dodatkową okazją do duchowej łączności i uczestnictwa w Mszach świętych i nabożeństwach odprawianych w kościele. Jesteśmy wdzięczni za słowa otuchy oraz za liczne wpłaty na bieżące utrzymanie kościoła przelewane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego skierowała do Kościoła Powszechnego prośbę, aby najbliższy czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także przedstawiciele innych religii. Arcybiskup Marek Jędraszewski polecił, by także nasza Archidiecezja podjęła tę inicjatywę i zachęcił do modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.
 • W związku z przypadającą za 8 dni setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, Archidiecezja Krakowska zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w wydarzeniach od 16 do 18 maja, które mają uczcić tę rocznicę. Odbywać się one będą między innymi w Krakowie, Wadowicach, i Łagiewnikach
 • W przyszłym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Tradycyjnie we wszystkich wioskach będzie Msza św., modlitwy o urodzaje i procesje z poświęceniem pól. Zachęcamy gorąco do udziału w tych nabożeństwach. Harmonogram podamy w przyszłą niedzielę.

 

PRASA KATOLICKA

 

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową, szczególnie zapraszamy na Fatimę Życzymy dobrego tygodnia.