V Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.04.2024

V Niedziela Wielkanocna

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła;

w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków i hutników. Zapraszamy w tym dniu naszych Strażaków i ich rodziny na Mszę świętą w ich intencji o godz. 18.00;

w przyszłą niedzielęUroczystość I Komunii świętej dzieci z klas trzecich na Mszy świętej o godz. 11.00. W związku z tym bardzo prosimy Parafian niezwiązanych z uroczystością komunijną o uczestniczenie we Mszach świętych o innej godzinie. Msza święta z godz. 12.30 będzie odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 13.00 w starym kościele;

– W środę rozpoczyna się miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy także do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.

– W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca przypada w Uroczystość NMP Królowej Polski. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy świętej, po południu od godz. 17.00. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z majówką, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

W przyszły poniedziałek rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). W związku z tym zapraszamy na specjalne Msze święte, które odprawiać będziemy:

Poniedziałek 06.05.2024

godz. 18.00 Łapanów (ks. Łukasz) – w kościele;

godz. 19.30 Boczów (ks. Proboszcz) – przy kapliczce;

godz. 19.30 Kobylec (ks. Łukasz);

Wtorek 07.05.2024

godz. 18.00 Lubomierz (ks. Proboszcz) – stara szkoła;

godz. 19.30 Brzezowa (ks. Łukasz) – centrum przy krzyżu;

godz. 19.30 Wolica (ks. Proboszcz) – świetlica;

Środa 08.05.2024

godz. 18.00 Wola Wieruszycka (ks. Łukasz) – pod krzyżem;

godz. 19.30 Wieruszyce (ks. Łukasz) – przy kapliczce;

Czwartek 09.05.2024

godz. 18.00 Grabie (ks. Proboszcz) – przy szkole;

godz. 19.30 Wola Grabska (ks. Proboszcz) – obok p. Leśniak;

Piątek 10.05.2024

godz. 18.00 Kępanów (ks. Proboszcz) – przy cmentarzu;

godz. 19.30 Ubrzeż (ks. Łukasz) – obok p. Odrzywołek;

– Jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć w beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, która odbędzie się na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji 15 czerwca br. w Krakowie, prosimy o zgłoszenie się dziś w zakrystii, aby złożyć zamówienie na kartę wstępu.

– W tym tygodniu rozpoczął się kolejny etap konserwacji polichromii ściennej w kościele św. Bartłomieja Ap., na który udało się uzyskać dotację ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci szkolnych jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Małgorzatę Ciurej, Mariana Twaroga i Józefa Mecha – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…