V Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.05.2023

V Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 9.30 I Komunia święta dzieci z klas trzecich.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji;

w sobotę – wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji prosimy Rodziców dzieci komunijnych.

– Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy także do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.

– W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych. Okazja do spowiedzi przed rocznicą codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

– W ramach akcji „Różaniec dla Etiopii” organizowanej przez Fundację „Róże Maryi” zebrano w naszej parafii 250 różańców i 8 medalików. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

– W przyszły poniedziałek rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). W związku z tym już dziś zapraszamy na specjalne Msze święte, które odprawiać będziemy:

Poniedziałek 15.05.2023

godz. 18.00 Łapanów (ks. Proboszcz) – w nowym kościele;

godz. 19.30 Wola Grabska (ks. Sławomir) – pod krzyżem obok p. Leśniak;

godz. 19.30 Kobylec (ks. Proboszcz);

Wtorek 16.05.2023

godz. 18.00 Lubomierz (ks. Sławomir) – stara szkoła;

godz. 19.30 Brzezowa (ks. Proboszcz) – centrum przy krzyżu;

godz. 19.30 Wolica (ks. Sławomir) – świetlica;

Środa 17.05.2023

godz. 18.00 Wola Wieruszycka (ks. Proboszcz) – pod krzyżem;

godz. 19.30 Wieruszyce (ks. Proboszcz) – przy kapliczce;

Czwartek 18.05.2023

godz. 18.00 Grabie (ks. Sławomir) – przy szkole;

godz. 19.30 Boczów (ks. Sławomir) – przy kapliczce;

Piątek 19.05.2023

godz. 18.00 Ubrzeż (ks. Proboszcz) – obok p. Odrzywołek;

godz. 19.30 Kępanów (ks. Sławomir) – przy cmentarzu;

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…