V Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2.05.2021

V Niedziela Wielkanocna

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00;

we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków i hutników. Zapraszamy w tym dniu naszych Strażaków i ich rodziny na Mszę świętą w ich intencji o godz. 18.00;

w środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;

w czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

w sobotę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji;

– Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tym roku odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy również do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach czy krzyżach.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45.

W niedzielę 16 maja 2021 roku na Mszy świętej o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania naszym kandydatom z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i z klas ósmych szkoły podstawowej. W związku z tym zapraszamy zainteresowanych kandydatów na spotkania organizacyjne w sprawie warunków dopuszczenia do przyjęcia bierzmowania oraz harmonogramu prób liturgicznych wg następującego porządku:

* Klasy pierwsze – w najbliższy wtorek po majówce w kościele;

* Klasy ósme – w czwartek również po majówce w kościele;

* Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00 w kościele;

– W przyszły poniedziałek rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). W związku z tym zapraszamy na specjalne Msze święte, które odprawiać będziemy:

Poniedziałek 10.05.2021

godz. 18.00 Wola Wieruszycka (ks. Proboszcz) – pod krzyżem;

godz. 18.00 Grabie (ks. Robert) – przy szkole;

godz. 19.30 Wieruszyce (ks. Proboszcz) – przy kapliczce;

godz. 19.30 Kępanów (ks. Robert) – przy cmentarzu;

Wtorek 11.05.2021

godz. 18.00 Brzezowa (ks. Proboszcz) – centrum przy krzyżu;

godz. 18.00 Boczów (ks. Robert) – przy kapliczce;

godz. 19.30 Ubrzeż (ks. Proboszcz) – obok p. Taboła;

godz. 19.30 Wola Grabska (ks. Robert) – obok p. Leśniak;

Poniedziałek 17.05.2021

godz. 18.00 Lubomierz (ks. Robert) – stara szkoła;

godz. 19.30 Wolica (ks. Robert) – świetlica;

Wtorek 18.05.2021

godz. 18.00 Łapanów (ks. Proboszcz) – w nowym kościele;

godz. 19.30 Kobylec (ks. Proboszcz);

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. Na przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie po Mszy świętej wieczornej w salce w kościele sołtysów wszystkich wiosek należących do parafii lub ich reprezentantów.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…