Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.05.2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – Święto NMP – Matki Kościoła. Msze święte w nowym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe godz. 17.30;

w środę – święto Nawiedzenia NMP;

w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

w sobotę – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej;

– W środę odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godz. 18.00, w czwartek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanię do Serca Jezusowego odmawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.30;

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 18.00. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w piątek o godz. 19.00 w kościele. Przypominamy, że Msza święta z obrzędem przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii zaplanowana jest na 24 czerwca br. na godz. 14.30.

W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie również tradycyjną trasą od kościoła w stronę Rynku do figury Matki Bożej. Już dziś prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach i o przyozdobienie całej trasy procesji.

– 9 czerwca br, przez Łapanów będą przejeżdżać uczestnicy Rajdu Kapelanów Katyńskich, którzy zatrzymają się na wspólną modlitwę i odwiedzą miejsca poświęcone ks. Janowi Leonowi Ziółkowskiemu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 w naszym kościele. Natomiast 11 czerwca br. już po raz kolejny organizowany jest wyjazd do Kalwarii Pacławskiej, gdzie tradycyjnie odbywają się uroczystości poświęcone kapelanom katyńskim. Koszt wyjazdu ok. 140 zł. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś oprócz Gościa Niedzielnego są nowe numery Małego Gościa i Stasia.

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…