Uroczystość Wniebowzięcia NMP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.08.2021

Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

– Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. O godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w Woli Wieruszyckiej o wyniesienie na ołtarze naszego Rodaka ks. Jana Leona Ziółkowskiego oraz pozostałych męczenników katyńskich;

– Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – święto św. Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej;

w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża;

w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 poprowadzi ks. Robert Anusiewicz, który decyzją Księdza Metropolity kończy 9-letnią posługę w naszej parafii. Chcemy podczas tej Mszy świętej modlić się za całą naszą parafię, a szczególnie za ks. Roberta, by w ten sposób okazać wdzięczność za te wszystkie lata spędzone w łapanowskiej parafii. Zapraszamy na Sumę odpustową i procesję wszystkich Parafian i Gości, a szczególnie Służbę liturgiczną, Chór parafialny i Scholę, Strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, osoby do niesienia feretronów i insygni.

– Słowo Boże w tym dniu będzie głosił ks. Michał Iwan, prefekt i prokurator WSD w Krakowie. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

– Spotkanie dla Służby liturgicznej ołtarza w piątek bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00 w kościele.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegły piątek w nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Ubrzeży dziękujemy za przyozdobienie figury MB Fatimskiej i niesienie jej podczas procesji. Na kolejne nabożeństwo prosimy o to mieszkańców Wieruszyc.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania kościołów i parafii

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia…