Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.05.2023

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

– Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Zachęcamy także do tradycyjnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach, figurkach i krzyżach.

– Zaległe Msze święte „o dobre urodzaje” zostaną odprawione w najbliższy piątek o godz. 18.00 w Woli Wieruszyckiej i o godz. 19.30 w Wieruszycach.

– Ponieważ pojawiło się wiele zapytań o daty I Komunii świętej, pragniemy wyjaśnić, iż w Łapanowie Uroczystość I Komunii świętej zwyczajowo jest w pierwszą niedzielę maja. Jeżeli jednak w danym roku wypada w tym dniu parafialny odpust (3 niedziela wielkanocna), to Komunia jest przesuwana na Uroczystość NMP Królowej Polski (3 maja). Tak było rok temu i tak będzie np. za dwa lata, czyli I Komunia święta w 2025 roku będzie w sobotę 3 maja, a w niedzielę odpust.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Mariana Kokota – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…