Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.05.2022

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – święto Nawiedzenia NMP;

w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika;

w piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

– We wtorek odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godz. 18.00, w środę rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanię do Serca Jezusowego odmawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, natomiast w Oktawie Bożego Ciała, w niedziele i święta o godz. 17.30;

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 18.00. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w piątek o godz. 19.00 w kościele. Przypominamy, że Msza święta z obrzędem przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii zaplanowana jest na 23 czerwca br. na godz. 18.00.

W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Zaległa Msza święta „o dobre urodzaje” w Kępanowie zaplanowana jest na jutro na godz. 19.00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś oprócz Gościa Niedzielnego są nowe numery Małego Gościa i Stasia.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Kamilę Knapik  – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu…