Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.05.2021

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

– Dziś w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej;

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP;

we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;

w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą od kościoła w stronę Rynku do figury Matki Bożej. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach i o przyozdobienie całej trasy procesji. Zapraszamy na procesję ministrantów i lektorów, poczty sztandarowe, osoby do niesienia chorągwi, feretronów i baldachimu, dzieci sypiące kwiaty i w strojach komunijnych. Strażaków prosimy o asystę i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. Wszystkim przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych i zachowaniu bezpiecznych odległości. Procesja zakończy się uroczystym hymnem Te Deum w kościele i błogosławieństwem. Nie będzie Mszy o godz. 12.30;

– W poniedziałek odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godz. 18.00, we wtorek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanię do Serca Jezusowego odmawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w Oktawie Bożego Ciała, w niedziele i święta o godz. 17.30;

– Na prośbę wdzięcznej rodziny z Grabia, która ucierpiała w wyniku pożaru, w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich ludzi dobrego serca, którzy swoją pracą i ofiarą pomogli poszkodowanym w tym trudnym dla nich czasie.

– W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę świętą w intencji ks. Roberta z okazji imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i już dziś składamy Czcigodnemu Solenizantowi najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP w życiu kapłańskim.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewane na konto z przeznaczeniem na potrzeby utrzymania parafii i konieczne remonty. Jeszcze do jutra można do specjalnie przygotowanej i oznaczonej skrzynki w kościele wrzucać karteczki z propozycją kandydata do Rady Parafialnej ze swojej wioski (zapisujemy imię i nazwisko kandydata oraz miejscowość).

Przypominamy, że członkiem Rady Parafialnej może być osoba wierząca, ciesząca się szacunkiem w środowisku i nienaganną opinią moralną.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź rano od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od godz. 16.30. Dzieci z klas trzecich zachęcamy do podjęcia praktyki 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją w ramach Oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30.

– W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną w Polsce, w najbliższą sobotę powracamy do comiesięcznych odwiedzin chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Jeżeli ktoś chciałby zapisać dodatkowe osoby do stałej listy chorych, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. W sobotę po południu nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym broszura z medytacjami i modlitwami opartymi na wezwaniach z Litanii do Serca Jezusowego. Dla dzieci szkolnych jest kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych miesięcznik Staś.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Krystynę Seruga i Józefę Bryjak – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…