Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.05.2024

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

– Dzisiaj w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej;

Z kalendarza liturgicznego:

w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą od kościoła w stronę Rynku do figury Matki Bożej. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i o przyozdobienie trasy procesji. Zapraszamy na procesję ministrantów i lektorów, poczty sztandarowe, osoby do niesienia chorągwi, feretronów i baldachimu, dzieci sypiące kwiaty i w strojach komunijnych. Strażaków prosimy o asystę przy Najświętszym Sakramencie, niesienie figury MB Fatimskiej i pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji. Procesja zakończy się uroczystym hymnem Te Deum w kościele i błogosławieństwem. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30;

w piątek – święto Nawiedzenia NMP;

w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika;

– W ramach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne od piątku po Mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.

– W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś oprócz Gościa Niedzielnego są nowe numery Małego Gościa i Stasia.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Mirosława Leśniaka i Zofię Kuśnierz – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w nowym tygodniu…